Szkoła Nr 1 w Szczyrku

szkola_bez_przemocySzkoła to wspólnota nas wszystkich, oparta o jasny i przejrzysty system norm.

sieciakiEdukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 7-12 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

http://static.wolnelektury.pl/img/logo-bez.pngSzkolna Biblioteka Internetowa z lekturami to projekt realizowany przez fundację Nowoczesna Polska.

oxford-english-online-2

oxford-english-online-3

Szkoła Nr 1 w Szczyrku

Pożegnanie klas III Gimnazjum

26 czerwca podczas szkolnej uroczystości pożegnaliśmy uczniów klas III Gimnazjum.

Przed trzema laty przekroczyliście próg tej szkoły z uczuciem lęku i nadziei. Lęku przed tym wszystkim, czego mieliście w tej szkole doznać i co przeżyć. Nadziei na piątki i szóstki, na dobrych, serdecznych i wiernych przyjaciół.

Gratulujemy Wam ukończenia Gimnazjum. Jesteście szczęśliwi i wolni od nauki, i tej "starej budy", ale za kilka dni, znowu jak przed trzema laty, będziecie przekraczać próg nowej szkoły, którą sami wybraliście. Życzymy z całego serca, by uczucie lęku było bezpodstawne, by każdy z Was w nowym środowisku spotkał bratnią duszę, by zawarta przyjaźń okazała sie szczerą i wierną przyjaźnią. Nowi nauczyciele niech będą wymagający, sprawiedliwi i pełni zrozumienia dla waszych kłopotów i problemów.

Rozpoczynacie nowy etap życia. Miejcie odwagę stanąć w obronie słabszego, walczyć o sprawiedliwość. Niech innym będzie dobrze z Wami, a Wam z innymi.

Do zobaczenia!

Koniec roku szkolnego 2013/2014

Uroczyste pożegnanie roku szkolnego, pożegnanie uczniów klasy 6 SP, wręczenie nagród za sukcesy osiągnięte w nauce, świadectwa... To wszystko już za nami.

Zapewne miniony rok szkolny spędzony wspólnie zostanie w pamięci każdego z nas. Nauczyciele i wychowawcy odkrywają talenty wśród naszych podopiecznych na każdym etapie nauczania, motywują do działania, wyzwalają do wytężonej pracy aby byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat.

Czego życzyć w takim dniu? Gronu pedagogicznemu, wszystkim Uczniom i Rodzicom, życzymy aby czas wakacji był czasem dobrego odpoczynku, czasem nabierania sił do dalszej nauki. Wakacje to zarazem beztroskość, stan relaksu i czasami także potrzebnego ,,nic nie robienia”, a także podróżowania, poznawania nowych miejsc i ludzi.

Życzymy aby wakacje, ten długo oczekiwany czas, dały wszystkim tutaj obecnym dużo radości, aby bezpieczne z nich powrócić i aby w pełni sił i młodzieńczej radości spotkać się 1 września 2014 roku.

Do zobaczenia!

Lista podręczników na rok szkolny 2014/2015

W załączniku przedstawiamy listę podręczników obowiazujących w roku szkolnym 2014/2015.

UWAGA! Lista nie zawiera podręczników do klasy 1 szkoły podstawowej. Informacje o podręcznikach obowiązujących w 1 klasie przekazane będą rodzicom na spotkaniu, które odbędzie siępo rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

Podreczniki_dla_klasy_6_SP_0011

Giełda podręczników

Giełda podręczników używanych odbędzie się w czwartek,
godz. 8.00-12.30
w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy!

Zeige dein Talent

1niemcy-polska-flaga_078 czerwca w quizie o krajach niemieckojęzycznych i w konkursie talentów organizowanym w szkole w Kalnej nasi uczniowie występowali po raz pierwszy.

Braliśmy udział w dwóch konkurencjach. W pierwszej "Zeige dein Talent" ("Pokaż swój talent") uczennice: Aleksandra i Maja Marszałek zajęły 5 miejsce z 14 startujących drużyn. W quizie o krajach niemieckojęzycznych Paulina Klaczek i Patryk Kruczek zdobyli również 5 miejsce.

Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, że startując po raz pierwszy w konkursie z j. niemieckiego zdobyli wysokie lokaty. Oczywiście szykujemy się już na następny konkurs.

Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Beata Róg

Bajki samograjki