Szkoła Nr 1 w Szczyrku

szkola_bez_przemocySzkoła to wspólnota nas wszystkich, oparta o jasny i przejrzysty system norm.

sieciakiEdukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 7-12 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

http://static.wolnelektury.pl/img/logo-bez.pngSzkolna Biblioteka Internetowa z lekturami to projekt realizowany przez fundację Nowoczesna Polska.

logo1

W 2014 roku zdobyliśmy tytuł "SZKOŁA W RUCHU" a akcji organizowanej przez MEN. Szczegóły w menu SPORT SZKOLNY.

Szkoła Nr 1 w Szczyrku

Lekcja ekologi. Czy śmieci muszą nas zasypać?

Dziś uczniowie klas 4-6 SP uczestniczyli w lekcja ekologi. Podczas spektaklu teatralnego dowiedzieliśmy się co wiąże się z brakiem segregacji śmieci oraz przyszłości naszej planety w przypadku, gdy sami o nią nie zadbamy.

Link do zdjęć: Lekcja ekologii. Czy śmieci muszą nas zasypać?

Zapraszamy do konkursu fotograficznego

Konkurs skierowany jest do uczniów zainteresowanych fotografią, Funduszami Europejskimi oraz atrakcjami kulturalno- turystycznymi w regionie.

Jego formuła zakłada przeprowadzenie warsztatów z podstaw fotografii pod okiem specjalistów oraz wycieczki połączone z plenerem fotograficznym szlakiem najciekawszych dofinansowanych projektów w naszym województwie. Na autorów najlepszych zdjęć czekają vouchery pieniężne oraz udział w wystawie, która będzie eksponowana na lotnisku w Pyrzowicach.

Szczegóły: strona www.nowa-wiedza.eu.

Happening ekologiczny

W środę 16.10. uczniowie klas 4-6S P naszej szkoły wzięli udział w lekcji ekologii zorganizowanej na Pl. Św. Jakuba w Szczyrku.
Happening ekologiczny miał na celu przedstawienie, że palenie śmieci ma bardzo szkodliwy wpływ na środowisko naturalne i nasze otoczenie.
Foto: T.Kowalik. (4 zdjęcia)

Zdjęcie użytkownika ZSPiG Nr 1 w Szczyrku im. Heleny Marusarzówny.

Wypisz wymaluj Super Kota. Sukces w konkursie

Uczniowie ZSPiG nr 1 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym "WYPISZ, WYMALUJ SUPER KOTA!".

Wykazali się pomysłowością podczas pisania wierszy i opowiadań oraz talentem plastycznym, niezbędnym do pięknego ich zilustrowania.

Pięcioro uczniów: Oliwia Sicińska kl. IIIb, Maksymilian Marek kl. IV, Anna Tyc kl. V, Angelika Kubala kl. I G., Karolina Wala kl. I g., zdobyło wyróżnienia!

Wyświetlam Laureaci- zdjęcie.JPG

Prace uczniów: https://drive.google.com

Serdecznie gratulujemy
Maria Kamińska

Wyniki Sztafetowych biegów przełajowych

Wyniki Sztafetowych biegów przełajowych = słodko - gorzki smak rywalizacji!

2 października na ścieżce rowerowej w Dolnym Szczyrku odbyły się miejsko - gminne zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Wystartowały w nich wszystkie nasze reprezentacje szkolne. Do rywalizacji szkół podstawowych przystąpiły 3 drużyny (SP 1 Szczyrk, SP 2 Szczyrk , SP Buczkowice), zaś w kategorii szkół gimnazjalnych 4 zespoły szkolne (w/w + SMS Szczyrk). Wszystkie nasze zespoły uplasowały się na 3 lokatach. 2 pierwsze zespoły z każdej grupy uzyskiwały awans do zawodów rangi powiatowej. Tym samym nasza przygoda z przełajami skończyła się. Jak więc ocenić ten start?

Z jednej strony na medal (brązowy). Malkontent powie: ,,Jak to? Przecież w kategorii szkół podstawowych okazaliśmy się najsłabsi, a w gimnazjach zdołaliśmy wyprzedzić tylko jednego rywala! Słabo!'' Trzeba jednak zauważyć, że prawo startu miało 6 szkół podstawowych i 7 gimnazjalnych. Nasuwa się prosty wniosek. Wystartowali najsilniejsi, a pozostałych zabrakło ponieważ są słabsi lub ewentualnie nie wystarczająca była tam mobilizacja do udziału w trudnych, wymagających wysiłku zawodach!

Ale, czy mobilizacja w naszych szeregach była wystarczająca? Moim zdaniem, niestety nie! Składy naszych drużyn (za wyjątkiem chłopców gimnazjum) nie były optymalne! Szkoda, że nie wszyscy uczniowie, a także niektórzy rodzice, nie rozumieją, że bycie częścią drużyny szkolnej to zarazem duże wyróżnienie, jak też zobowiązanie wobec szkoły i pozostałych członków zespołu. Nieodpowiedzialne zachowanie się w tej kwestii niweczy wysiłek startujących kolegów i niekorzystnie wpływa na wizerunek szkoły!

Efekt końcowy? Zamiast 2 drużyn na zawodach powiatowych - nie mamy żadnej!

Chciałbym podziękować wszystkim startującym i ich rodzicom! Daliście z siebie to co najlepsze! Nie przestraszyliście się zadyszki i potu! Mam nadzieje, że ten artykuł - apel, spowoduje, że następnym razem Wasz wysiłek zostanie w pełni doceniony, a reprezentacja szkolna uzyska taki wynik na jaki realnie ją stać! Nie zawsze będzie to zwycięstwo, ale przecież kiedy mamy szanse na sukces to wspólnie powinniśmy zrobić wszystko aby ją wykorzystać!

Składy drużyn:

SP dziewczęta: Nikola Przybyła, Jadwiga Górna, Dominika Siedlaczek, Anna Gawrońska, Marta Matejko, Angelika Gruca (brawo: strata do rywalek niewielka, a skład bardzo młody!)

SP chłopców: Wojciech Krupa - Frycz, Bartosz Sanetra, Krystian Klaczek, Michał Szeremeta, Dominik Jakubiec, Sebastian Wieczorek

Gimnazjum Dz: Oliwia Wrona, Maja Marszałek, Aleksandra Marszałek, Daria Zawiślak, Natalia Maroszek, Kinga Mrowiec.

Gimnazjum Chł: Borys Chałupnik, Józef Kubala, Martin Jadwiszczok, Dawid Filipczak, Damian Borutka, Szymon Kubala.

Bajki samograjki

English for kids