Szkoła Nr 1 w Szczyrku

szkola_bez_przemocySzkoła to wspólnota nas wszystkich, oparta o jasny i przejrzysty system norm.

sieciakiEdukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 7-12 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

http://static.wolnelektury.pl/img/logo-bez.pngSzkolna Biblioteka Internetowa z lekturami to projekt realizowany przez fundację Nowoczesna Polska.

oxford-english-online-2

oxford-english-online-3

Szkoła Nr 1 w Szczyrku

Konkurs matematyczny 2014/2015 - Etap I

Zapraszamy klasy 4-6 SP oraz I-III gimnazjum do wzięcia udziału w I etapie szkolnego Konkursu Matematycznego.

Zestawy zadań przygotowujących:

Obchody pod pomnikiem "Piety"

12 września o godz. 11.00 uroczystą mszą Św. w kościele pw Św. Jakuba Apostoła rozpoczęliśmy obchody 68 rocznicy mordu 167 żołnierzy NSZ.

W uroczystości brały udział: władze województwa, miasta, zaproszeni goście, poczty sztandarowe, nauczyciele i młodzież naszej szkoły oraz mieszkańcy Szczyrku. Uroczysta akademia upamiętniająca tę tragiczną rocznicę odbyła się o godz. 12.00 pod pomnikiem "Piety". Przygotowali ją nauczyciele i młodzież ZSPIG NR 1 w Szczyrku.

Relacja fotograficzna:

Narodowe czytanie "Trylogii" H. Sienkiewicza

Zdjęcie

Narodowe Czytanie trylogii Henryka Sienkiewicza zaplanowano w całej Polsce 6 września. Z tej okazji w Szczyrku odbyła się również taka akcja połączona z 5. Biegiem pod Golgotę.

Organizatorem akcji był Urząd Miejski w Szczyrku, MOKPI oraz p. radna Danuta Kubaszek. Fragmenty pierwszej części trylogii pt.: "Ogniem i mieczem" Henryka Sienkiewicza odczytali uczniowie ZSPiG NR 1 w składzie: Małgorzata, Tarnawa, Piotr Jakubiec, Michał Bieniek, Patryk Kruczek, Tomek Krupiński (klasa IIIAG), Wiktoria Mizera i Maja Gluza (kl. IG). Fragmety drugiej części pt.: "Potop" w pieknych strojach z epoki przedstawiły uczennice z ZSPiG Nr 2. W przerwie biegu fragmenty trzeciej części "Trylogii" odczytali mieszkańcy i władze Szczyrku.

O godzinie 12.00  rozpoczął się 5. Bieg pod Golgotę.

30 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w biegu górskim pod Golgotę. Na trudnej górskiej trasie trzeba było wykazać się znakomitą kondycją i dużą siłą charakteru – czego gratuluję wszystkim którzy podjęli się tego wyzwania!

Doskonałą formą błysnęli: Nikola Przybyła, Wojciech Krupa – Frycz, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach. Na podium stanęli także: Sebastian Wieczorek, Martin Jadwiszczok (obaj na drugim jego stopniu), Angelika Gruca (3 miejsce). Szczegółowe wyniki możecie znależć na stronie informacji turystycznej Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Po biegu i dekoracji zwycięzców odbyło się losowanie nagród, których wystarczyło dla wszystkich biegaczy. Główną nagrodę – narty zjazdowe z wiązaniami - wylosowała Marta Matejko!

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w obu wydarzeniach i do zobaczenia za rok! :)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

witaj_szkolo